Термини решавања пробног пријемног испита

23 . 04 . 20

Данас су ученици осмог разреда имали прилику да процене своје знање из српског/матерњег језика. Према првим повратним информацијама у једном краћем периоду дошло је до преоптерећења система, што је код одређеног броја ученика довело до непријатности. Брзом реакцијом компаније Комтрејд и Канцеларије за информационе технологије активирани су додатни ресурси, чиме су отклоњена успорења у раду система. Прочитајте у наставку препоруке Министарства просвете.

Имајући у виду наведене околности донета је одлука да се термин за решавање теста данас 22.04.2020. продужи до 21.30 часова, што ће бити и у наредна два дана.

Да бисмо омогућили равномерно оптерећење система сугеришемо следећу организацију тестирања у односу на период у коме ће ученици приступати платформи:

– у термину од 8 до 12 часова тестове треба да решавају ученици са територије АП Војводине

– у термину од 12 до 16 часова тестове треба да решавају ученици са територије Града Београда

– у термину од 16 до 21,30 часова тестове треба да решавају сви остали ученици (ван територије АП Војводина и ван територије Града Београда)

Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Повезане вести

Наша школска библиотека

Наша школска библиотека је добила на поклон књиге за ученике свих узраста. Ово је поклон Министарства просвете, науке и технолошког развоја који нам је уручен приликом обележавања Дана српског јединства, слободе и националне заставе. Увек смо срећни да нашим ученицима...